Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

w Łukowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


 

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Email Drukuj PDF

W dniach 13- 19 maja 2012r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w IV Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej organizowanym przez Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. K.I. Gałczyńskiego w Łukowie przy współpracy z Koinonią Jan Chrzciciel. Mógł się on odbyć dzięki wsparciu ze strony parafii Przemienienia Pańskiego, a także Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Honorowy patronat objął burmistrz Łukowa – pan Dariusz Szustek, natomiast medialny – Katolickie Radio Podlasie i Master TV.

Cykl imprez promujących wartości chrześcijańskie rozpoczął się mszą świętą sprawowaną w łukowskiej Kolegiacie oraz od Wieczoru Chwały zorganizowanego przez Wspólnotę Jan Chrzciciel. 14 maja mieszkańcy Łukowa mieli przyjemność wysłuchać w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Łuków prelekcji zastępcy dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 pani Elżbiety Kur oraz misjonarza księdza Jana Miedzianowskiego na temat Peru. Wystąpieniom towarzyszyły pokazy multimedialne. Zgromadzone osoby miały możliwość obejrzeć pamiątki przywiezione z różnych rejonów tego południowoamerykańskiego kraju.

Kolejny dzień przyniósł spotkanie z księdzem Robertem Hetzygiem, który opowiadał zgromadzonym o integracji i wykluczeniu niepełnosprawnych w świetle Ewangelii. Nie bez znaczenia jest fakt, że ks. Robert jest osobą niewidomą, przywoływał więc przykłady z własnego dzieciństwa i życia kapłańskiego.

W środę głos został oddany młodzieży. W Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Łuków odbyła się debata Czy młodzież jest dobrze wychowana?. Prowadzili ją uczniowie Gimnazjum nr 1 podzieleni na dwie grupy – pro i kontra. Jako eksperci wystąpili ks. Adam Karcz, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz pan Artur Mydlak, dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury. Wymianę zdań obserwowała publiczność. Byli to nie tylko uczniowie gimnazjum, ale również łukowskiego „Medyka” oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Podsumowaniem burzliwej dyskusji było głosowanie. Publiczność uznała, że argumenty dotyczące dobrego wychowania młodzieży są bardziej przekonujące.

Wielu pozytywnych emocji dostarczyło młodzieży spotkanie z panem Waldemarem Bieniakiem, wokalistą zespołu Prosta sprawa, który współpracował z wieloma znanymi polskimi gwiazdami ze świata muzycznego. W pierwszej części swojego wystąpienia pan Waldemar opowiedział o swojej drodze ku trzeźwości i wyzwoleniu z nałogów, natomiast w kolejnej zaprezentował przekrój wokalno- instrumentalny od muzyki plemiennej do hip hopu.

W czwartkowe popołudnie w Gimnazjum nr 1 odbył się mecz siatkówki między pracownikami a uczniami szkoły. Obie drużyny wspaniale się zaprezentowały. Zaciętej grze towarzyszył wspaniały doping publiczności. Uczniowie pokonali dorosłych 3:0.

18 maja odbyło się ostatnie spotkanie z gościem tegorocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej – panem Henrykiem Krzoskiem, prezenterem prowadzącym Słowo na niedzielę w TVP2. Opowiedział on o swoich nałogach i bezdomności, z których został uwolniony dzięki wsparciu Boga.

Imprezą kończącą IV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej był Festyn Rodzinny zorganizowany przez Koinonię Jan Chrzciciel, który dostarczył wszystkim mnóstwo atrakcji.

Koordynatorkami IV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Łukowie były nauczycielki Gimnazjum nr 1 – p. M. Tomczak, p. M. Wawrzyńczak, p. A. Kapuścińska.

 
Odsłon : 347271

stat4u


Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Polecamy