Siła eMOCji

Siła eMOCji

29 października 2019 Aktualności 0

Siła eMOCji” to hasło towarzyszące biwakowi profilaktycznemu Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej, który zorganizowany został od 25 do 27 października w Siedlcach. W tych dniach druhny i druhowie z Łukowa, Ryżek, Stoczka Łukowskiego, Białej Podlaskiej, Janowa Podlaskiego i Konstantynowa zawitali w Szkole Podstawowej nr 3 na zaproszenie dyrektora, hm. Dariusza Kupińskiego, ostatniego komendanta dawnej Chorągwi Siedleckiej ZHP. Tam wzięli udział w wielu zajęciach.

Dla harcerzy przygotowano warsztaty, w których uczono się rozpoznawać emocje i je przeżywać. Uczestnicy biwaku zwiedzili Muzeum Diecezjalne w Siedlcach ze słynną „Ekstazą św. Franciszka” El Greco, wybrali się także na wycieczkę do kina. Budowaniu relacji służyła natomiast gra miejska, która toczyła się na ulicach Siedlec. Podsumowanie biwaku to zajęcia „Decyzja należy do Ciebie”, podczas których uczestnicy rozwiązywali problem moralny związany z nadużywaniem alkoholu.

Nad przygotowaniem biwaku „Siła eMOCji” pracowała komenda w składzie: pwd. Sylwia Staniszewska (komendantka), phm. Magdalena Czerska-Sadło i hm. Michał Mojski (zastępcy komendantki), Krystian Manukyan (oboźny), Sebastian Romańczyk (członek komendy). Wyjazd był częścią projektu realizowanego przy wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.