Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

w Łukowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


 

Spektakl profilaktyczny

Email Drukuj PDF

Łukowski Ośrodek Kultury przy wsparciu finansowym Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie organizuje 20 listopada 2012 r. godz. 900; 1030; 1200 w sali widowiskowej ŁOK spektakle profilaktyczne pt. „NARKOMAN” w wykonaniu aktorów Teatru Króla z Łodzi. Na spektakle została zaproszona młodzież z łukowskich gimnazjów oraz szkół średnich – wstęp wolny.

Spektakl "Kozucha Kłamczucha" jest adresowany do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych – nauczanie początkowe. Odbędzie się 14 listopada 2012 r. o godz. 910, 1020, i 1200. Zgłoszenia przyjmuje Pani Elżbieta Jaroszyńska w ŁOK pod nr tel. 25 798 32 72.

Opowieść "Narkoman" dotyka problemu uzależnień w szczególności stosowania nagminnie już przez młodych Ludzi narkotyków. Sztuka pokazuje życie Gabriela jego pierwszy kontakt z nałogiem, przyczyny, skutki uboczne używania narkotyków. Spektakl sygnalizuje jak rozpoznać, że jest się uzależnionym i jakie są sposoby wyjścia z uzależnienia. Poruszany jest tutaj temat palenia marihuany popularnego środka odurzającego i trującego zawierającego THC i benzylopiperazynę, którą spotykamy już we wszystkich rodzajach narkotyków. Pokazywany jest również zachwiany kontakt z Mamą Chłopca i relacje z kolegami. Spektakl zawiera również elementy komedii dla rozładowania napięcia. Podczas całej sztuki teatralnej toczy się walka o duszę Chłopca, za jego plecami. Anioł i Diabeł próbują nakłonić go do wybrania sugerowanej przez nich drogi życia lub śmierci. Spektakl oceniony przez widzów jako zaskakujący i rzeczywisty, a jednocześnie pokazujący współczesne problemy które mogą nagle dotknąć każdego. Kontakt i rozmowy z widownią w trakcie spektaklu nakłonią do rozmyślań na temat własnej wartości i celu życia. Tematy podejmowane w sztuce: Szkodliwość palenia marihuany Szkodliwość łączenia alkoholu z narkotykami w efekcie śmierć Szkodliwość palenia tytoniu Relacje: Chłopak -Dziewczyna Relacje Rodzica z Dojrzałym Dzieckiem.

 

 
Odsłon : 342432

stat4u


Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Polecamy