Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

w Łukowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


 

Kiedy jest mi źle ...

Email Drukuj PDF

 

W Zespole Szkół nr 1 im. H Sienkiewicza w Łukowie w drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012  realizowano projekt biblioterapeutyczny  Kiedy jest mi źle… Propozycję projektu adresowano do młodzieży szkolnej różnych typów szkół. Była to realizacja działań profilaktycznych dofinansowana przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Celem konkursów było propagowanie czytania wartościowych książek ukierunkowanych na rozwiązywanie problemów młodych ludzi. Wykorzystując bogaty w taką literaturę księgozbiór szkolnej biblioteki, uzupełniony o pozycje zakupione z pieniędzy Komisji przygotowano listę książek, poruszających problemy młodzieży. Opracowano regulamin konkursu. Projekt odbył się w kategoriach: plakat, kolaż, list do bohatera literackiego,  krótka forma teatralna   o charakterze terapeutycznym.

Otrzymane prace, które powstały w wyniku konkursu maja charakter osobisty i niosą w swojej treści wiele emocji.

Z informacji zwrotnych od uczestników wynika, że mieli oni okazję zwerbalizować swoje lęki i niepokoje, mieli okazje do refleksji nad sposobem radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zmierzenie się ze swoimi problemami umożliwiło zdystansowanie się do nich, spojrzenie z innej perspektywy.

W projekcie wzięli udział uczniowie z  różnych klas. Laureaci otrzymali nagrody zakupione z dofinansowania projektu . Uroczystość uświetnił występ uczennic z klasy 2LPE, które zaprezentowały nagrodzoną scenkę terapeutyczną., której były autorkami.

Projekt koordynowany był przez pedagoga szkolnego Beatę Maliszewską-Zaleską, bibliotekę szkolną reprezentowaną przez Lilianę Kołodyńską i Beatę Bielecką, wychowawców Beatę Olek, Wiolettę Świętońską, Danutę Mościcką-Markowską.

 

 
Odsłon : 347242

stat4u


Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Polecamy