Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

w Łukowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


 

Festiwal Sportu i Zdrowia

Drukuj PDF

Już po raz dziesiąty  zorganizowano w Łukowie  Festiwalu Sportu i Zdrowia -  X Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing. Impreza  odbyła się w sobotę 26 listopada 2016 roku w hali sportowej Medycznego Studium Zawodowego. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasz Region” w Łukowie, a współorganizatorami  Ośrodek Sportu i Rekreacji, Medyczne Studium Zawodowe i Komenda Powiatowa Policji w Łukowie. Program realizowany był w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Problemów Narkomanii i Przemocy, a jego koordynatorem był Zenon Pawlikowski.

 

Oficjalnego otwarcia dokonali Starosta Łukowski- Janusz Kozioł i w imieniu Burmistrza Miasta Łuków: Skarbnik Miasta- Barbara Leszczyńska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu- Marek Król. Swoją obecnością zaszczycił turniej także Zastępca burmistrza Marcin Mateńko.
Wzięło w niej udział ponad 100 zawodników z pięciu klubów tj. UKS EVAN Nowy Sącz (trener Krzysztof Bulanda), KSW Łuków i ŁKS Orlęta Łuków (trener Zenon Pawlikowski), KMSW (trener Krzysztof Pucyk), ZS w Radoryżu Smolanym (trener Artur Wierzchowski).  Turniej rozpoczął pokaz  samoobrony w wykonaniu uczniów klasy policyjnej i wojskowej Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym prowadzonej pod patronatem łukowskiej komendy Policji. W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs plastyczny: „Czysty sport” w którym wzięło udział ponad 80 uczestników. Rozegrano także Turnieju Pierwszego Kroku Kickboxing. Zadbano też o dodatkowe atrakcje dla wszystkich uczestników i „dziecięcej” publiczności w postaci stanowiska przyrządzania i kosztowania zdrowej żywności, stanowiska do malowania twarzy, badania wad postawy, higieny stomatologicznej, nauczania podstawowych zabiegów ratujących życie i stanowisko daktyloskopii, które zorganizowali Medyczne Studium Zawodowe i Komenda Powiatowa Policji w Łukowie.
Główną atrakcją imprezy był jednak mecz kickboxingu rozegrany pomiędzy zawodnikami UKS EVAN Nowy Sącz i KSW Łuków z udziałem m.in. aktualnej Mistrzyni Świata Jolanty Cichoń, aktualnej brązowej medalistki Mistrzostw Świata Marty Pawlikowskiej, Mistrzyni Europy z 2009 roku Anny Dikta (Maksim) oraz innych medalistów Mistrzostw Polski w boksie i kickboxingu. Pojedynki były emocjonujące i stały na wysokim poziomie. Specjaliści kickboxingu obserwujący walki nie byli jednomyślni w wyborze najlepszego zawodnika. Artur Piekarz z Lublina (brązowy medalista pierwszych Mistrzostw Europy  Seniorów w kickboxingu, które odbyły się w Atenach w 1986 roku, prekursor kickboxingu na Lubelszczyźnie, wielokrotny mistrz Polski , reprezentant Kadry Narodowej w taekwondo, trener boksu) najwyżej ocenił pięściarskie umiejętności Szymona Golonki z Nowego Sącza. Krzysztof Pucyk (uczestnik pierwszych Mistrzostw Polski w kickboxingu w 1986 roku, prekursor tej dyscypliny w naszym mieście, wielokrotny mistrz Polski w kickboxingu, instruktor kickboxingu w Klubie Mieszanych Sztuk Walki- KMSW Łuków) wyróżnił Sebastiana Izdebskiego z KSW Łuków  za ambicję w walce z cięższym i dobrze boksującym Golonką. Natomiast Artur Wierzchowski (brązowy medalista Mistrzostw Europy w Warnie w 1992 roku) chwalił Martę Pawlikowską za bardzo dobrą pracę nóg i skuteczny prawy prosty, którym już w pierwszej rundzie skutecznie zastopowała przeciwniczkę z Nowego Sącza. Trener Krzysztof Bulanda z UKS EVAN Nowy Sącz najbardziej zadowolony był z postawy swojej mistrzyni świata Jolanty Cichoń , a Zenon Pawlikowski zauważył duży potencjał i wysoki poziom wyszkolenia technicznego Tomasza Wysokińskiego z KMSW Łuków oraz wyróżnił dobrą postawę swojego wicemistrza kraju Bartosza Prusinowskiego.

WYNIKI WALK SOFT STICK DZIECI
KAT. DO 125 CM
I - Marcel KLUCZEK
II – Nikola KOZŁOWSKA
III - Dawid SZCZYGIEŁ
Fryderyk JESIONEK
KAT. DO 130 CM
I – Adrian ROLA
II - Emilia KRASUSKA
III - Maja PTASIŃSKA
Adam GZARA
KAT.POWYŻEJ 130 CM
I - Igor PURZYCKI
II - Fabian SPRYCHA
III - Mateusz ŚLEDŹ
Jakub SZCZYGIELSKI

KONKURS PLASTYCZNY „Czysty sport”
KATEGORIA DO 6 LAT
I – Natalia GRABOWSKA - ZS w Krzywdzie
II - Zosia SOSNOWSKA- Przedszkole nr 7 w Łukowie
III - Anna JÓZWIK - ZS w Krzywdzie
KATEGORIA KLAS I-III
I - Martyna KRASUSKSKA –Szk. Podst. w Mikłusach
II - Kamil KRASUSKI- Szk. Podst. w Czerśli
III  -Lilia GRZESZCZUK- ZS nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Łukowie
KATEGORIA KLAS IV-VI
I - Natalia MOŚCICKA- Szk. Podst. nr 5 w Łukowie
II - Jakub Rudzki-Sz. Podst. nr 5 w Łukowie
III  -Katarzyna  PNIEWSKA świetlica integracyjna PARASOL

 
Odsłon : 347269

stat4u


Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Polecamy