Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

w Łukowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


 

Archipelag skarbów

Email Drukuj PDF

W dniach 5 i 6 lutego 2013 r. uczniowie klas drugich i trzecich  Gimnazjum nr 3 w Łukowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w programie profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów". Program dotyczył zagadnień związanych z wychowaniem ku miłości i odpowiedzialności za swoją seksualność, przeciwdziałania przemocy, profilaktyki uzależnień, a także ukazania młodym odbiorcom pięknych, ale również groźnych sił rozwijających się we wnętrzu dojrzewającego człowieka.

Aktywnie uczestnicząc w zadaniach podczas realizacji programu uczniowie, rozpoczęli rejs po „Archipelagu Skarbów" swojego życia. Młodzież uczyła się szacunku wobec siebie, zwalczania złych zachowań, a pielęgnowania tych, które naprawdę są  wartościowe i prowadzą do wielkiego skarbu – miłości, która z biegiem lat się rozwija i nigdy się nie kończy.
„Warto jest  wybrać się w ten rejs, by upewnić się, że miłość, szczęście, seksualność to skarby, które są w zasięgu naszych rąk. Ten program uświadomił mi ,że a by je zdobyć musimy używać rozumu, przestrzegać zasad społecznych i  kierować się wartościami”- tak podsumowuje swoje uczestnictwo w warsztatach  jedna z uczennic .
Realizacja programu jest wsparciem w pracy wychowawczej i profilaktycznej Szkoły oraz Rodziców. Realizacja programu była sfinansowana ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.

GALERIA

 

 
Odsłon : 342435

stat4u


Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Polecamy