Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

w Łukowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


 

Koncert profilaktyczny

Email Drukuj PDF

19 listopada (poniedziałek) o godz. 11.40 – 13.10 w auli widowiskowej I LO im. T. Kościuszki w Łukowie odbył się koncert profilaktyczny Piotra Lubertowicza z Agencji Scena Ars Marketing S.C. z Krakowa pt. „Egoiści”.
W koncercie wzięli udział wszyscy uczniowie klas pierwszych, w sumie ponad 250 osób oraz zaproszeni goście- grupa uczniów z Gimnazjum Nr 2 pod opieką pani pedagog H. Sarnowskiej i grupa uczniów z Gimnazjum Nr 3 pod opieką pani pedagog E. Zakrzewskiej.


Koncert profilaktyczny to kolejne zadanie zrealizowane w ramach programu „Młodzieżowi Liderzy w Kościuszce” ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Piotr Lubertowicz - wokalista, gitarzysta, autor tekstów, od 1988 r. stale związany z polską sceną blusowo-rockową, był gościem i laureatem wielu festiwali: Rawa Blues, Węgorzewo, Jarocin, gdzie koncertował z popularnymi zespołami i wokalistami, takimi jak:  Nocna Zmiana Bluesa, John Porter, Dżem, Chłopcy z Placu Broni, nagrywa i koncertuje z ex wokalistą Dżemu – Jackiem Dewódzkim To człowiek, któremu udało się zwyciężyć w walce z nałogami. Opowiedział młodzieży o własnych przeżyciach z okresu walki z narkomanią i alkoholizmem. Mówił i śpiewał o tym jak nałóg niszczy to, co dla człowieka jest najcenniejsze: rodzinę, pracę i wartości duchowe. Zrobił to w sposób prosty i dobitny, przeplatając swoje wypowiedzi śpiewem, do którego akompaniował sobie na gitarze akustycznej. W sposób bardzo realistyczny przedstawił drogę prowadzącą do narkomanii i walkę o samego siebie by wyjść z nałogu. Uświadomił młodzieży, że nawet pierwszy kontakt z narkotykami może być śmiertelny. Przestrzegał by nie stwarzać sobie więzienia, z którego nie ma wyjścia. Ponieważ Piotr Lubertowicz sam był kiedyś osobą uzależnioną, jego słowa były dla młodzieży wiarygodne. Atmosfera koncertu, jaką wprowadził muzyk oraz osobiste wypowiedzi, wywołały wiele refleksji i dyskusji wśród młodzieży, a kompozycje rokowe wykonywane w trakcie koncertu, zachwyciły uczniów, szczególnie tych lubiących „dobrą” muzykę. Mamy nadzieję, że to spotkanie, ta nietypowa lekcja profilaktyki, będzie dla młodych ludzi, stojących często przed wyborem: „brać czy być”, powodem do zastanowienia się nad swoim życiem i podejmowaniem właściwych decyzji.

 
Odsłon : 342449

stat4u


Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Polecamy