I Profilaktyczny Przegląd Małych Form Teatralnych

I Profilaktyczny Przegląd Małych Form Teatralnych

11 kwietnia 2019 Aktualności 0

W środę 3 kwietnia 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się I Lokalny Profilaktyczny Przegląd Małych Form Teatralnych. Imprezę zorganizowali: Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie, Miasto Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury.

Patronat nad Przeglądem objęli: Starosta Łukowski Dariusz Szustek oraz Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski.

Przegląd Małych Form Teatralnych dotyczył tematyki uzależnień, agresji słownej, konsumpcjonizmu i był skierowany do uczniów szkół średnich i klas VI–VIII szkół podstawowych. Przegląd miał charakter prezentacji – miał dać szansę młodym ludziom na wyrażenie tego co uważają za ważne i warte uwagi oraz pokazać w jaki sposób postrzegają problem zagrożeń, w tym dopalaczy.

Na scenie zaprezentowały się 3 grupy teatralne: z Zespołu Szkół Nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie, z Zespołu Placówek w Łukowie oraz z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie. Ponadto na scenie wystąpiła schola z Parafii Św. Brata Alberta w Łukowie a także dwie osoby, które dały świadectwo: były więzień Zakładu Karnego w Siedlcach Kamil Perka oraz przedstawiciel Szkoły Nowej Ewangelizacji Barbara Montewka.